post-thumb

YERLİ VE YABANCI KOMEDİ DİZİSİ ÖNERİLERİ

FRIENDSArkadaşlık ilişkilerinin en iyi şekilde işlendiği diziler arasında üst sıralarda yerini alıyor. Karakterlerin birbirinden farklı hayatlarıyla iç içe geçmiş bağlantıları izleyicileri ekrana kilitliyor. Dizi Rachel’ın düğünden kaçıp arkadaşı Monica’yı bulması ile başlıyor. Monica ile yaşamaya karar veren Rachel’ın da gruba katılması ile eğlenceli ve zorlu hayatları başlıyor. 10 sezonluk dizide hiç sıkılmadan izleyerek dostluk bağının keyfini çıkartabilirsiniz.

THE BIG BANG THEORYBeş ana karakterden oluşan dizide üstün zekalı iki ev arkadaşı Leonard ve Sheldon, garson ve oyuncu olma hayalleri olan komşuları Penny, uzay mühendisi Howard ve astrofizikçi Rajesh başrollerde yer alıyor. Dört erkeğin bilime ve aynı zamanda bilim kurguya olan ilgileri zekaları ile birleşince dizi oldukça eğlenceli bir hal alıyor. Karakterlerin kendilerine özgü tavırları dizide en çok ilgi gören nokta oluyor.

TWO and HALF MENDizinin ismini aldığı iki erkekten biri bekar ve çapkın olan Charlie diğeri ise gergin kardeşi Alan, yarım erkek olan ise Alan’ın yaramaz oğlu Jake’i temsil ediyor. Charlie’nin hayatı Jake ile karşılaşmasıyla değişiyor. Amca yeğen arasında geçen olaylar, diyaloglar ve ikisi arasındaki bağ izleyicileri çekiyor.

THE OFFICEAynı isimli İngiliz sitcomdan uyarlanmış dizi Dunder Mifflin isimli bir kağıt şirketinde yaşanan olayları konu almaktadır. İlginç karakterli müdürlerinin kötü esprileri, gereksiz toplantıları gibi olaylar dizinin eğlencesini arttırıyor.

BROOKLYN 99Brooklyndeki kurgusal 99. Bölge karakolunda bir grup dedektifin beraber çözdüğü olayların anlatıldığı dizide geçen olaylar eğlenceli bir şekilde çözülüyor. Karakterlerin kendine özgü kişilikleri ve arkadaşlıkları diziye ayrı bir keyif katıyor. Bölümlerin hiçbir sahnesinde sıkılmadığınız gibi Jake Peralta’nın komik ve zeki halleri izleyicileri kendine hayran bırakıyor.

LEYLA İLE MECNUNKlasik Leyla ile Mecnun hikayesi çerçevesinde işlenen absürd komedi dizisi izleyenlere büyük keyif veriyor. Mecnun’un Leyla’yı görüp aşık olmasıyla başlayan hikaye daha sonrasında olağanüstü konularla işleniyor. İzlerken sıkılmayıp aynı zamanda verdiği ince mesajlarla izleyiciden tam not alıyor.

THE GOOD PLACEÖldükten sonra cennete gittiğinizi düşünün fakat yanlış giden bir şeyler olduğunu fark ediyorsunuz. Aslında cennete ait olmadığınızı anladığınız zaman olaylar daha da karmaşık bir hale gelmeye başlıyor. Bir grup insanın öldükten sonra cehenneme gönderilmesi gerekirken cennete gitmesi ve aslında yaşadıkları yerin cennet olmadığını anlamalarıyla olay örgüsü gelişiyor. Yaşanılan bu olağanüstü dünya izleyicileri şaşırtarak anlatılıyor.

HOW I MET YOUR MOTHERBaşrol oyuncusu Ted’in çocuklarının annemiz ile nasıl tanıştın sorusu üzerine Ted hikayesini anlatmaya başlıyor. Ted’in bu uzun hikayesinde onu hiçbir zaman yalnız bırakmayan arkadaşları ile ilişkisi olay örgüsü içinde anlatılıyor. Barney’in çapkın tavırları, Lilly ve Marshall’ın birbirlerine olan aşkı ve Ted’in sevmekten vazgeçmediği Robin. Kendinizi çocukların annesinin kim olduğunu anlamaya çalışırken bulabilirsiniz. Kendinizi dizinin keyfini çıkarmaya bırakın çünkü sonu farklı bitebilir.

2 BROKE GIRLSMax ve Caroline’ın karşılaşması, beraber yaşamaya başlamaları ve aynı yerde garsonluk yapmaları ile hikaye örgüsü gelişiyor. Caroline girişimci ruha sahip ve her seferinde fraklı girişimlerde bulunuyor. Max’ın muhteşem keklerini fark etmesiyle onları satıp kendi yerlerini açmak için para biriktirmeye karar veriyorlar. Birbirinden zıt ve eğlenceli karakterleri ile dizi daha keyifli hale geliyor.

MOMAlkolik annesi ile sorunlar yaşamış başrol karakteri Christy iki çocuğu ile birlikte yaşıyor. Hem kendi annesi ile yaşadığı olaylar ve yüzleşmeler hem de kendi çocuklarına yaptığı anneliğin anlatılıyor.

RICK and MORTYYetişkin animasyon televizyon dizisi olan Rick and Morty, alkolik bilim adamı Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası yaptığı yolculukları konu alıyor. Farklı boyutlara yaptıkları yolculuklarda yaşadıkları olağanüstü olaylar diziyi daha da ilginç hale getiriyor. Fantastik ve animasyon sevenlerin ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor.

AVRUPA YAKASIAvrupa yakası dergisinde çalışanların hikayelerinin anlatıldığı durum komedisinin hem başrolünü hem de senaristliğini Gürse Birsel üstleniyor. Farklı karakterlerin farklı tavırlarını izlerken bazılarını çok sevebilirken bazı karakterlerden nefret edebilirisiniz. Özellikle Burhan karakterinin davranışları ve yaptıkları diziyi daha eğlenceli bir hale getiriyor. 

EXTRA:

YEDİ NUMARA


Okunma Sayısı:

Büşra Erbaş

Büşra Erbaş

İnönü Üniveristesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü öğrencisiyim. Mesleki anlamda kendimi geliştirebilmek adına çeşitli kurumlarda staj yaptım. Aynı zamanda bir dönem Pdr Topluluğunun yönetim ekibinde yer aldım. Resim çizmek benim için bir tutku haline geldi ve bu tutkumu devam ettirebilmek için resim eğitimi almaktayım. Yapmayı en çok sevdiğin diğer şey ise beni kendine özgü dünyasına çeken filmler izlemek ve bu filmleri yorumlamak.

YORUMLAR

YORUM YAP

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Yorumunuza yanıt verildiğinde mail ile bilgilendirileceksiniz.