post-thumb

NESLİCAN TAY

Yaşam sevinciyle, pozitifliğiyle, her daim gülüşüyle milyonların kalbinde taht kuran yaşadığı tüm zorluklara rağmen hiçbir zaman pes etmeyip herkese umut olan Neslican Tay... 21 yıllık hayatında 3 kere kanseri yendi 4. Kanserini de yenmek için  sonuna kadar mücadele etti.  Bu mücadelesi sırasında birçoğumuzun sosyal medyadan tanıdığı kanser tedavisi gördüğü sırada bacağını kaybeden ve kendine “Demir Kadın” diyen Neslican’ın kanserle savaşı herkese umut oldu. “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!” diyor. 


“O kadar güzel yaratılmışız ki! Bir şeyimiz eksildiğinde, vücudumuz öyle güzel geliştiriyor ki kendini, kapatıveriyor o eksiği! İlk başlarda “Nasıl yürüyeceğim ben?” diyordum. Şimdi o değneklerle, yağmur, çamur demeden, koşar adım ilerliyorum. Protez için de gerekli olan buydu: Hareket ve kondüsyon. Bugün ölçülerimi verdim. Bakalım yeni bacağım nasıl olacak? Sonuçta yarım demirden olacak. Buna hazır mısınız? Ben Ironwoman oluyorum! Ironwoman yükleniyoooor...”

Mimar olmak isterken üniversite sınavına 2 hafta kala kanser olduğunu öğrendi ve eğitimine kısa bir süre ara verdi bu süreçte yaşam enerjisi, mücadelesi, savaşı ve insanlara hem ışık hem örnek olan o yanıyla Bahçeşehir üniversitesinde Psikoloji bölümünde eğitimine devam etti. 

🌹

Neslican Tay’ın “Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TED konuşmasıyla hafızalara kazındı.3 kez kanseri yenen Neslican Tay, son kez kansere yakalandığında da "Kaybedersem bile savaşarak kaybedeceğim" diyerek kanserle var gücüyle mücadele edeceğini dile getirmişti.


BÜŞRA AKGÜL


Okunma Sayısı:

Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Sizden gelen yazıları yayınlıyoruz

YORUMLAR

YORUM YAP

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Yorumunuza yanıt verildiğinde mail ile bilgilendirileceksiniz.