post-thumb

NE İZLESEM DİYE DÜŞÜNENLER İÇİN 14 FARKLI DİZİ ÖNERİSİHANNIBAL

Dizi merkezde FBI ajanı Will Graham ve onun akıl hocalığını üstlenen psikiyatrist Hannibal Lecter’ın ilişkisini konu alıyor. Will farklı düşünce tarzı sayesinde katiller ile empati kurarak cinayetleri çözebiliyor. Hannibal Lecter ise kendine özgü tarzı ile hastalarına yaklaşımı ile diziye farklı bir hava katıyor. Aynı zamanda dizideki akıl almaz cinayetler sizi şaşkına çevireceğini söyleyebilirim. Mads Mikkelsen’ın muhteşem oyunculuğu ile gerilimin en çok tadına vardığımız diziler arasında yerini alıyor. Son olarak Hannibal’ın yaptığı sanatsal yemeklere dikkat edin!

Sezon sayısı: 3 sezon

Bölüm sayısı: 39 bölüm

Tür: Dram, gerilim

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Hugh Dancy, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Gillian AndersonHIS DARK MATERIALS

Fantastik bir dünyanın kapılarını açan dizinin konusu paralel evrende yaşayan Lyra’nın etrafında şekilleniyor. Kaçırılan çocukları kurtarmaya çalışırken kendisi bambaşka evrende bulan Lyra’nın yolları Will ile kesişiyor. İkisi de bilmedikleri bir kehanetin peşinden olayları çözmeye çalışırken bizler de dizinin sürükleyiciliği ile onlara eşlik ediyoruz. Hayvanlar ve insanların birbirlerine farklı bir bağ ile bağlı oldukları evrenden farklı evrenlere geçiş yaparken diziyi bırakmak istemeyeceksiniz. Bulunduğumuz koşullardan biraz uzaklaşıp farklı bir dünyaya çekilmek isterseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Sezon sayısı: 2 sezon

Bölüm sayısı: 11 bölüm

Tür: Fantastik, macera

Oyuncular: Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Amir Wilson, Andrew ScottTHE OA

7 sene boyunca kayıp olan ve gözleri görmeyen Prairie Johnson beklenmedik bir şekilde ortaya çıkıyor. 7 yıl boyunca nerede olduğu ve ne yaptığı bilinmeyen Prairie bulunduğunda gözlerinin görüyor olması ve kendisini The OA olarak tanıtmasına başlarda anlam veremiyorsunuz. Prairie beş kişi ile bir grup oluşturup onlara bir dans öğretmeye çalışıyor. Ama olaylar ilerledikçe tahmin edemeyeceğimiz şeyler gerçekleşiyor. Neden gözlerinin gördüğünü, kendisini neden OA dediğini ya da beş kişi ile birlikte yapılan dansın neden bu kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bilim kurgu yapımı olan dizinin en güzel yanlarından bir tanesi ise dizinin senaristliğini başrolde oynayan Brit Marling’in yapıyor olması.

Sezon sayısı: 2 sezon

Bölüm sayısı: 16 bölüm

Tür: Bilim kurgu, gizem

Oyuncular: Brit Marling, Jason Isaacs, Emory Cohen, Patrick Gibson, Phyllis SmithBİR BAŞKADIR

Bu sıralar adından oldukça bahsettiren dizide birbirlerinden farklı yaşamlar süren karakterlerin hayatlarında mücadele ettikleri konular işleniyor. Bu insanların hayatları belli noktalarda kesişmesi ile olaylar gelişmeye başlıyor. Birbirlerinin hayatına dokunan bu insanların verdikleri mücadeleler sizlere tanıdık gelecektir. Bizlerin de kendi yaşamlarımızda şahit olduğumuz konuların işlenmesi diziye olan ilgiyi arttırıyor. Dizideki oyuncuların oyunculukları diziyi bambaşka bir noktaya taşıyor.

Sezon sayısı: 1 sezon

Bölüm sayısı: 8 bölüm

Tür: Dram

Oyuncular: Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Fatih Artman, Tülin Özen, Defne KayalarQUEEN’S GAMBIT

Anya Taylor-Joy’un oyunculuğu ile izleyiciyi ekrana kilitleyen dizi Queen’s Gambıt. Dizi Elizabeth Harmon’un muhteşem satranç yeteneğini ve aynı zamanda mücadele ettiği bağımlılıkları konu alıyor. Kaldığı yetimhanedeki bir görevliden satranç öğrenen Beth dünyanın en büyük satranç oyuncusu olmak istiyor. Onun başarı basamaklarını tırmanma yolculuğuna şahit olurken içinizdeki satranç oynama isteğini bastıramayacaksınız. Dizi ile ilgi daha fazla bilgi almak isterseniz buradaki linkten ulaşabilirsiniz. https://dongudergi.com/bir-satranc-dehasinin-hayat-hamleleri-the-queens-gambit

Sezon sayısı: 1 sezon

Bölüm sayısı: 7 bölüm

Tür: Dönem dizisi

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Thomas Brodie-Sangster, Harry Melling, jacob fortune lloyd